MADDE 1- TARAFLAR 

1.1- SATICI:

Ünvanı : {BORAFISH SPORTİF BALIKÇILIK DIŞ TİCARET AŞ}

Adresi : {Hekim Tahsin sokak, No : 2 -5 , Emirgan ,Sariyer 34467 Istanbul }
Telefon :{0212-2775277 }
Fax :
{FIRMAFAX}
E-mail:{[email protected]}


1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı : {TESLIMATALICI} 
Adresi:
{TESLIMATADRES}
Telefon:{TESLIMATTELEFON}
E-mail:{TESLIMATEPOSTA}
 
MADDE 2- KONU 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait {Borafish Sportif Balıkçılık Dış Ticaret AŞ  internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ:
 
Malın /ürünün/Hizmetin türü ,miktarı, marka/modeli,rengi ,adedi,satış bedeli ,ödeme şekli,aşağıda belirtildiği gibi olup son hali kesilen
fatura ile geçerlilik kazanır. Sitede yayınlanan ürün bilgilerinde veya satış fiyatlarında hatalar veya sonradan değiştirilmiş ,attırılmış
fiyatlar olabilir, borafish.com bu tip hatalar oluştuğunda siparişinizden sonra da fiyat düzeltmesi yapma hakkını saklı tutar. Müşteri 
değişen fiyatı kabul edip etmemekte serbesttir. Kabul edilmeyen fiyat değişikliğinde sipariş satıcı tarafından iptal edilip ödenen tutar 
müşteriye ödeme şekline uygun şekilde iade edilmektedir. Ödeme iadeleri banka işleyiş kuralları gereği aslına ve ödeme şekline uygun olarak peşinse peşin ,taksitli ise taksitli olarak yapılmaktadır. Ödemenin iade şeklinde satıcının değişiklik yapma yetkisi bulunmamaktadır.

Tarih : {TARIH}


{URUNKALEMLERI}
Ürün Adı Adet Toplam Ürün Tutarı 


Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme şekli: {ODEMETIPI}
Teslimat adresi: {TESLIMATADRES}
{ODEMETIPI} ile Toplam {ODENENTUTAR} 


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, {Borafish Sportif Balıkçılık Dış Ticaret AŞ} internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz. 
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve tedarikçisinden geldiği şekilde teslim edilmesinden sorumludur. 
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri ALICI tarafından karşılanacaktır. 
4.9- Alıcı borafish.com sitesine bu siparişi verirken, siparişindeki ürünler sitede var görünmesine rağmen üretici veya ithalatçı stoklarında tükenmiş ,tedarik edilemeyen ürün olması durumunda borafish.com sitesi yetkililerinini önereceği en yakın veya muadili başka bir ürünü alıcı onayı dahilinde gönderilmesini veya toplam siparişinde sadece olmayan ürün bedelinin iadesini veya siparişinin tamamen iptal edilip ödemenin geri iade edilmesini kabul eder. 

MADDE 5- CAYMA HAKKI 

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kullanılmış ürünler,orijinal kutusu /ambalajı bozulmuş ,yırtılmış ürünler, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ve başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünler iade edilemez ve cayma hakkı kullanılamaz. 

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

SATICI 

{Borafish Sportif Balıkçılık Dış Ticaret AŞ }

ALICI

{TESLIMATALICI} 
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR